10 põhjust, miks lapsed kindlusi peavad ehitama

banner1
Kindluste ja onnide ehitamise tähtsust laste jaoks ei saa alahinnata. Miks mitte aga veeta nendega kvaliteetaega ning koos üks tõeliselt vahva mängumaja püsti panna? Foto: openclipart.com Kindluste ja onnide ehitamise tähtsust laste jaoks ei saa alahinnata. Miks mitte aga veeta nendega kvaliteetaega ning koos üks tõeliselt vahva mängumaja püsti panna? Foto: openclipart.com

Kes meist poleks lapsena onne või kindlusi ehitanud või vähemasti sellest unistanud? Tuleb välja, et tegevus pole mitte ainult lõbus, vaid ka lapse heaolu, suhtlemisoskusi ja arengut arvestades kasulik. Kids Activity blog toob välja kümme põhjust, miks lapsed kindlusi peavad ehitama.

  1. Kindluste ehitamine toetab loomingulisust. Lastel on kujutluspilt selle kohta, mida nad tahavad luua ning töötavad selle nimel, et see tekiks. Isegi, kui lõpptulemus ei näe välja selline, nagu alguses ette kujutatud, on nad kasutanud oma kujutlusvõimet, et luua ja ehitada.
  2. See arendab ruumilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Millegi ettekujutamine ning töötamine selle nimel, et kujutluspildist reaalsus saaks, nõuab mõningaid oskusi. Lapsed õpivad, kuidas olla väikesed insenerid ning arendavad oma loogilise mõtlemise oskust: mida ette võtta, kui miski on liiga pikk või liiga raske ning kuidas oma ideest tulemus luua?
  3. Kindluste ehitamine edendab meeskonnatööd. Tihti on ühe võimsa kindluse ehitamiseks vaja rohkem kui ühte inimest. Kindluse struktuuri üle arutlemine teistega on suurepärane moodus kompromisside loomise õppimiseks ning instruktsioonide jagamiseks ja ise täitmiseks.
  4. Taoline tegevus õpetab raamidest väljaspool mõtlema. Kui lapsed ehitavad midagi, teevad nende ajud suurt planeerimistööd.
  5. Areneb laste võime mõista tegevuste järjestusi ja mustreid. Kui lapsed ehitavad seinu, õpivad nad, millised meetodid töötavad ja millised mitte. Nii areneb nende võime järjest suuremaid ja keerukamaid struktuure luua.
  6. Kindlus=iseseisvus. See on ,,ainult tüdrukutele” või ,,meie” uus kodu, kuhu ema vanemaid pole lubatud. Lapsed loovad oma enda paiga ning tahavad selle omanikud olla.
  7. Kindluste ehitamine annab lastele eduelamuse. Nad vaatavad uhkelt oma loodut ning räägivad lugusid oma tehtust veel magama minneski. Samuti mõtlevad nad, mida kõike sinna veel järgmisel päeval lisada saab. Lastele meeldib näha, et miski, mida nad tegema hakkasid, sai reaalsuseks.
  8. Lastele tekib oma privaatkoht. Kui lapsed loovad kindluse, tekib neil justkui oma koht, mille üle kontrolli hoida. Nad loovad oma koju endale uue kodu.
  9. Kindluste ehitamise puhul on ebaõnnestumine aktsepteeritav. Ehitamise käigus kindlused kukuvad kokku, seinad juhtuvad olema valedes kohtades, neid pole piisavalt jne. Lapsed aga õpivad, kuidas seda jälle uuesti üles ehitada, kui kindlus lagunema juhtub. See on nagu elu õppetund.
  10. Kindlused kasvavad koos lastega. Kui kindluste ehitamise tuhin ükskord lapsed endasse haarab, tahavad neid üha uuesti ja uuesti ehitada. Nende unistused ja kindlused muutuvad järjest suuremaks.

 

Loe ingliskeelset originaalartiklit siit 

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*