6 võimalust vahvate meisterdamisideede leidmiseks

banner1
Foto: Flickr.com Foto: Flickr.com

 

Lastega koos meisterdamine või millegi tegemine lastele ja laste jaoks on suurepärane viis ühiselt aega veeta. Kui ideedepuudus kallale kipub, siis internet on maailma parim ja odavaim õpetaja. Panime kokku kuus soovitust, kuidas internetist vahvaid õpetusi, foto- ja videomaterjale üles leida. Samuti viitame mõnele vahvale lehele, mida külastades saab ideedenappusest ideede (üle)küllus.

  1. Google – kui soov teha midagi konkreetset või miskit mõne konkreetse sündmuse jaoks, siis otsingusõnade kasutamine (ja veebitekstide kõrval ka google pildiotsingule klikkimine) toovad häid tulemusi. Kui eestikeelsed otsingusõnad jooksevad ummikuse, siis inglise keele kasutamine toob kordades enam vahvaid viiteid ja võimalusi välja.
  2. Pinterest – Pinterest koondab kokku tõelise pildivaramu. Omale konto tehes saab erinevaid lehekülgi ja ideid ära pin-ida või sümpaatsete tegijate lehekülgi jälgida. Abiks jällegi otsingusõnad ning kui soov midagi ise teha, tasub inglisekeelsele väljendile lisada lõppu isetegemissoov do it yourself ehk DIY – nt kids clothes diy.
  3. Eestikeelsed blogid ja veebilehed – mõtteid ja soovitusi leiab ka Eesti veebilehtedelt või blogidest. Asjalikke mõtteid ja mõnusaid juhendeid leiab näiteks Mutukamoosi blogist. Seal on need eraldi ,,tee ise” rubriigina ka välja toodud. Samuti leiab pildilisi juhendeid, mustreid ja soovitusi isetegija.net kontodelt. Seda küll pigem käsitöövaldkonnast. Isetegemissoovitusi sisaldavaid eesitkeelseid lehekülgi leiab ka Facebookist.
  4. Youtube – Paljud torditegijad, patsipunujad, geelküünte panijad jt on youtube abil nii mõndagi õppinud. Sealt leiab juhendeid teemast teemani ning erinevalt väljakirjutatud juhenditest, milles esiti näpuga järge tuleb vedada, saab neis ka konkreetset protsessi jälgida. Abiks jällegi otsingusõnad (soovitavald inglise keeles) ning huvi ja vajaduse korral juurde DIY.
  5. Väljamaised veebilehed - Et internet toob võimalused üle maailma koju kätte, tasub otsida ja märgata ka välismaa veebilehti. Suuremad neist on end ka Facebookis sisse seadnud. Kui võõrkeeleoskus pole just väga kõrgel tasemel, saab kõvasti abi juhendite kõrval olevatelt piltidelt. Juhendid ise on aga ka piisavalt lihtsad ja kompaktsed, et sõnastiku abil mõned keerukamad sõnad tõlgitud saaks ja juhend kaotsi ei läheks. Kui vastavaid veebilehti Facebookis meeldivaks lisada, hakkab Facebook sarnaseid veelgi soovitustena seinale viskama. Mõnede iskiklike leidudena võiks välja tuua veebilehed: http://kidsactivitiesblog.com, http://www.toddlerapproved.com, http://www.funathomewithkids.com ja http://www.learning4kids.net
  6. Soovitused – Kui tundub, et ise siiski juhendeid või mõnda konkreetset mustrit leida ei õnnestu, siis erinevates teemafoorumitestki võib leida lahkeid jagajaid, kes sobivaid lehekülgi jagada ja linkida võivad. Neilt saab tihti ka nõu, soovitusi ja abi töö käigus tekkivatele küsimustele.

 

Kust ammutate meisterdamisideid ja juhendeid Teie?

 

 

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*