Kaks ühes: anna vanadele asjadele uus elu isetehtud nukumajas ja tee lapsele eriline kingitus

banner1
Foto: Kristel Kamardin Foto: Kristel Kamardin

 

Loe ka: Tee ise lapsele mänguköök: kuus inspireerivat pilti ja isetegemislugu

Kel taaskasutuspisik veres, leiab võimaluse ja idee tähtsad kingid lapsele kõige armsamal ja omanäolisemal moel edastada – isetehtuna. Tartlane Kristel Kamardin, kes vanast kapist lapsele mänguköögi meisterdas, tegi oma paariaastasele lapsele ka uhke ja omanäolise nukumaja. Kui aega ja nokitsemist kulus nukumaja tegemiseks omajagu, siis rahalises mõttes võiks öelda, et maja hinnaks kujunes käputäis komme.

Fotod: Kristel Kamardin

Fotod: Kristel Kamardin

Vajalikud tarbed:

Nukumaja ehitamiseks läks vaja: vana riiulit, vineeri, erinevaid plaadijuppe, liivapaberit, pahtlit, värvi, tapeeti, pappi ja nurgikuid. Ideaalis kuluks ära ka maalriteip. Tööriistadest on tarvis naelu, haamrit ja tapeediliimi, liimipüstolit ja toruteipi.

Mööbli meisterdamiseks kulusid ära erinevad asjad, mis kodus vedelevad. Sealhulgas on rohkelt rõõmu igasugu nipsasjakestest. Ka valminud nukumajja plaanib Kristel mööblit juurde teha.Töö käik:

Nukumaja karkass ehk üks vana riiul on saadud ühest Facebookis tegutsevast taaskasutusgrupist. Ehkki see oli äraandmiseks tasuta, viis Kristel riiuli eest tänutäheks veidi lahtiseid komme. Sellega kulud nukumaja ülesehitamiseks ka lõppesid.

Suuremad tolmutus- ja korrastustööd jäid pereisa kanda. Ta lihvis riiulilt vana lakikihi maha ning hankis riiule tagaseinaks sobiva vineeritüki. Nukumaja saamiseks keeras Kristel riiuli hoopis tagurpidi. Nii moodustasid riiuli jalad selle kõrgemad ääred.

100% taaskasutus

Et riiul oli tõepoolest vana ning tundus, et mingid putukad olid seda ,,näksimas käinud”, vajas see ka pisut pahteldamist. ,,Kui need mustmiljon auku kinni sai pahteldatud, hakkasin värvima,” meenutas Kristel töö käiku. Et nukumaja tegemiseks kasutas ta kahte erinevat värvi, võttis värvimistöö üsna palju aega. Kõigepealt värvis ta ära küljed, seejärel lõi vineeritüki taha ning värvis riiulid. Maja katuse moodustasid kaks puuplaati, mis kapis lihtsalt ,,vedelemas” olid ja arvutilaua riiul. ,,Katusekivid” on tehtud aga papist, mis üle värvitud. Tapeet, mis nukumaja seinu kaunistab, on lihtsalt ehitusest üle jäänud.

Kõigest, mis kodus vedeles

Nukumaja sisustamisel ehk mööbli valmistamisel kasutas Kristel sisuliselt kõike, mis kodus vedeles – kommipulkadest lõhnaõlipudelini välja. Diivanid on tehtud vanast poroloonist. ,,Lõikasin lihtsalt kuju välja ja panin kuue ümber,” kirjeldas Kristel. ,,Kuna ma eriti õmmelda ei oska, siis lihtsalt silma järgi panin tükid nööpnõeltega kinni ja õmblesin peidetud pistega kinni.” Voodid on tehtud papist, polsterdatud ja rüü ümber pandud.

,,Ehitustööd” on Kristeli kinnitusel aga jätkuvalt käimas. Majal on puudu veel mitu akent, pildiraamid jms. Et ehitustöödega sai alustatud liiga hilja, ei jõudnud vanemad kingiga jõuluks veel päris valmis. Küll aga ei sega pooleliolev töö grammi jagugi kaheaastase ,,majaomaniku” mängulusti.

Ehkki konkreetset juhendit nukumaja ning mööbli valmistamisel Kristel ei jälginud, hankis ta ideid ja mõtteid oma kahelt lemmiklehelt: Pinteresti erinevatest pildikogudest ning Graftgawkeri lehelt.

Fotod: Kristel Kamardin

Fotod: Kristel Kamardin

 

bänner

1 Comment on Kaks ühes: anna vanadele asjadele uus elu isetehtud nukumajas ja tee lapsele eriline kingitus

  1. Täiesti suurepärane! Kui mul jälle aega ja (ennekõike elamisse ruumi) tekib, siis on see küll üks väga armas idee järgimeisterdamiseks. Tore, et leidub lapsevanemaid, kes viitsivad selliste asjadega tegeleda ega panusta alati plastmassi. Kuigi on ka sellest armsaid asju, ei taha kuidagi halvustad, lihtsalt isetegemise rõõm ületab väärtuse mitmekordselt.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*