Kodus töötamine nõuab meelekindlust ja paindlikkust

banner1
Foto: whatsupforkids.com Foto: whatsupforkids.com

 

Kui vanemahüvitis lõppeb ning lapsel lasteaiakohta pole/vanem ei plaani last veel lasteaeda panna, seisavad paljud pered küsimuse ees, kuidas täita rahaliselt see ajaline vahemik, mis jääb vanemahüvitise lõpu ning lapse lasteaiaea vahele.

Üheks variandiks on vanemal kodus töötada. Kasvatusteadlane Elizabeth Pantley toob oma blogis välja seitse küsimust, mida iga vanem endalt enne koduse ,,töökarjääri” alustamist küsida võiks:

  1. Miks Sa tahad kodus töötada? – Su motivatsioon on tohutult oluline, kuna kodus töötamine on tõeline igapäevane kohustus. Kui kodus töötamise kasud on piisavalt olulised, on Sul piisavalt inspiratsiooni erinevad nüansid alustamisel läbi mõelda.
  2. Mis on kodustöötamise kasulikud küljed Su lastele, partnerile ja Sulle endale? – Selge arusaam sellest, kuidas töökorraldus perega sobib ning kuidas kõik sellest võidavad, aitab toime tulla koduse tööelu püstipanekul tekkivate raskustega.
  3. Kas Su töötunnid ning tähtajad on paindlikud? – Kodus töötamine koos väikse lapse (või lastega) võtab tavaliselt kauem aega, kui eeldatud. Väga selgelt paigas tähtajad või töötunnid võivad saada parajaks stressiallikaks.
  4. Kas suudad tähelepanu kõrvalejuhtijatest hoolimata tööle keskenduda? – Kui Sul on kodus hulk tegemata töid või laps nõuab tähelepanu, kas suudad jätkuvalt tööle keskenduda? Kuidas suudad töökohustused ülejäänud ülesannete kõrvale mahutada?
  5. Kas oled isealustaja? Kas suudad end ise motiveerida? – Kodust töötamine nõuab distsipliini, et oma aega juhtida. Pead suutma keskenduda ning olema produktiivne isegi neil päevil, kui tundub, et ei jaksa midagi teha. Sul peab olema valmisolek mõnest nädalavahetusest või õhtusest puhkeajast loobuda. Kui töötad kodus, ei sulge Su kontor iial uksi!
  6. Kas suudad teha mõningaid kompromisse, näiteks leppida rohkem segamini maja ning kehvema õhtusöögimenüüga? – Isegi, kui usud, et suudad selle kõigega toime tulla, nõuavad mõned asjad kindlasti järeleandmisi. On abiks, kui suudad juba varakult mõnede asja suhtes vabamalt võtta.
  7. Kas oled endal kindel, et suudad sellega hakkama saada? – Liiga palju kahtlusi võivad edu saavutamisel takistuseks osutuda. Enesekindlus ja entusiasm aitavad Sul õiges suunas liikuda. Kui oled otsustanud edasi liikuda, ära lase millelgi ennast peatada.

Loe originaalartiklit siit

 

bänner

1 Comment on Kodus töötamine nõuab meelekindlust ja paindlikkust

  1. Kodus töötamine ei ole iseenesest keeruline, kuid tuleb arvestada, et tulemuste saavutamiseks peab olema püsivust. Raskuste ületamine on tõeline väljakutse, ent läbimurrete taga peitubki edu. Jõudu tööle, seltsimehed.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*