Külalispostitus: Leia oma võti kõrge kvaliteediga töö ja elu juurde

banner1
Foto: en.wikipedia.org Foto: en.wikipedia.org

Lapsega koju jäädes leiavad paljud emad ennast mõttelt, et tahaks teha erialast kannapööret või ise enda tööandjaks hakata, et saavutada parem sissetulek ning olla oma aja peremees. Kuidas seda saavutada, millele ettevõtluse alustamise eel mõelda ja mida silmas pidada? Kuidas kogu paberimajandusega toime tulla? Tänane külalispostitus pärineb Pilvebüroo OÜ juhilt Krista Teearult.

Krista Teearu Foto: erakogu

Krista Teearu Foto: erakogu

Alustasin oma väikese raamatupidamisfirmaga 2013. aasta kevadel, olles seda mõtet mitu aastat veeretanud. Kuigi ma teadsin, kuidas tehniliselt kogu seda tööd korraldada, oli selle otsuse tegemine ikkagi nii hirmutav. Samas ma võin kinnitada, et kui sa end kokku võtad ja otsuse ära teed, siis see hirm läheb üle. Enesekindlus kasvab ja julgust tuleb juurde.

Startup versus elustiiliäri

Üks olulisi otsuseid on endale teadvustada, mida sa täpselt tahad – suuremat vabadust või võimalikult palju raha.

Alustavaid väikeettevõtteid võiks laias laastus jagada kaheks – startupid ja elustiiliettevõtted.

Startupi eesmärk teha oma omanikud ja investorid rikkaks. Selle nimel töötavad asutajad palehigis mitu aastat, kõike muud ignoreerides. Startup kaasab tihti juba varases etapis raha investoritelt ja tema peamiseks eesmärgiks on võimalikult kiire kasv. Startupi eluiga on lühike ja absoluutne enamus – üle 90% – startup-ettevõtetest lõpetab tegevuse kiiresti ilma mingi eduta. Oma eesmärgi saavutavad neist väga vähesed.

Elustiiliettevõtte eesmärk seevastu on pakkuda omanikele pikema perioodi vältel võimalikult kõrge kvaliteediga elu. Elustiiliettevõte on tihti vaid alternatiiviks omaniku palgatööle, aga võib soovi korral kasvada ka suuremaks. Eesmärk jääb siiski samaks: võimalikult suure raha teenimise asemel on olulisem tagada omanikule kõrge elukvaliteet.

Minu hea sõbranna Kadri töötab juristina ja räägib juba paar aastat, et ta on kontoris töölkäimisest väga tüdinenud ja tahaks midagi ise tegema hakata. Ta tuleb sama mõtte juurde jälle ja jälle tagasi, aga tegudeni kuidagi ei jõua. Olen proovinud talle nõu anda, mõtteid kuulata ja aidata neid korrastada, aga viimaks sain aru, et ta lihtsalt pelgab seda otsust teha. Samas on Kadri mitmel alal andekas ja igati töökas naisterahvas ja kindlasti saaks ta ka oma äri vedamisega hakkama.

Millised on võimalikud takistused ja hirmud?

Uurisin, mis Kadrit takistab oma suurt otsust tegemast ja koorusid välja neli peamist pidurdavat tegurit:

 1. Ei oska valida seda Õiget Äriideed,
 2. Kuidas kogu selle lisanduva bürokraatiaga hakkama saada? Raamatupidamine, maksud…
 3. Enesekindluse puudus – kas ma olen piisavalt hea? kas mul jagub enesedistsipliini? kas ma suudan piisavalt teenida?
 4. Ei oska oma teenuseid müüa.

Kuidas takistustest mööda pääseda?

Äriidee: Enamasti jätkatakse oma ettevõttes sama erialaga, millega tegeleti varem palgatöölisena – nt jurist, raamatupidaja, programmeerija. See on kõige lihtsam ja turvalisem tee, kuna põhitegevus on selge ja õppimist vajab vaid turunduse ja bürokraatia pool. Teise levinud variandina muudetakse oma hobi äritegevuseks (käsitöö, fotograafia).

Sageli on eduka äri aluseks oma erinevate oskuste põimimine: näiteks üks doktorikraadiga bioloog teeb väga lahedaid molekulikujuga ehteid ja müüb neid edukalt internetis. Valdav enamus biolooge ei vaevu käsitööd tegema ja veel vähem seda müüma ning valdav enamus käsitöölisi ei tea, mis on serotoniin, rääkimata sellest, et milline serotoniini molekul välja näeb.

Ideede genereerimiseks võid lugeda näiteks Seth Godini ja tema tudengite koostatud nimekirja 999 äriideest ja su mõte hakkab kindlasti tööle.

Bürokraatia: raamatupidamine, maksud, ettevõtte asutamine jne – selles osas soovitan soojalt lugeda mu enda kirjutatud minikursust.

Enesekindlus: Siinkohal annaks kaks soovitust – otsi oma sõpruskonnast ettevõtluskogemusega inimene ja räägi temaga. Kõige paremat nõu annab sama tee läbikäinud inimene.

Teine soovitus: osale mõnel ettevõtluskoolitusel, uuri oma maakonna ettevõtlus- ja arenduskeskuse  pakutavaid võimalusi.

Müük ja turundus

Mina olen kasutanud sisuturundust – mul on blogi, meililist, mõned külalispostitused ja artiklid, Facebooki konto ja ka esimene digitaalne toode – hinnakujunduse käsiraamat. Sügisel plaanin kirjutada järgmise raamatu – raamatupidamise põhiteadmised ettevõtjale.

Mine mu kodulehele, uuri veebistruktuuri ja spikerda. Minu kodulehe tegi valmis ja seda haldab kogemustega veebihaldur Margit. Kui tahad endalegi sarnast, võta Margitiga ühendust ja aruta teemat.

Sisuturundus on päris klassikaline ja levinud skeem (mitte küll niivõrd Eestis), kuidas leida endale kliente, kui su sihtgruppi kuuluvad inimesed on usinad internetikasutajad.

Kuidas edasi?

Kuidas Kadri edasi liigub? Lisaks minult saadud infole ja innustusele leppisime kokku, et ta kohtub veel kahe oma ettevõtjast sõbraga ja uurib nende kogemusi. Infost üksi on vähe, vaja on innustavat eeskuju ja esialgsest tõrkest ja hirmust üle saada. Rääkides nendega, kes selle tee läbi on käinud, saab kindlasti julgust juurde.

Selle otsuse on Kadri igatahes teinud, et tema eesmärgiks on just elustiiliettevõte. Hetkel kaalub ta varianti, et valib kitsa juriidilise teenuse nishi, näiteks keerulisemate käsundus- ja töölepingute koostamise, ja hakkab sel alal teenust pakkuma. Selline töö võimaldab tal töötada asukohavabalt ja oma valitud ajal. Rääkisime temaga ka sisuturundusest ja see mõte talle meeldis, lubas hakata blogi pidama.

Lisaks unistab Kadri oma Etsy poest, nimelt koob ta hobina imeilusaid haapsalu salle. Kadrile oli suureks üllatuseks mõte, et tema tulevane ettevõte võibki rahulikult tegeleda kahe väga erineva alaga – juriidilise teenuse osutamise ja haapsalu sallide müügiga. Muidugi siis tasuks oma firmale mõni neutraalne nimi panna, mitte Kadri Töölepingud OÜ või Soliidsed Sallid OÜ.

Samasugune „portfelliloomine“ on mul endalgi plaanis. Kui mu väike raamatupidamisfirma aasta-paariga piisavalt suureks kasvab ja ma palgatööst lõpuks loobuda julgen, võtan juurde kindlasti ka ühe käsitöösuuna. 3D-prinditud rahvuslikud ehted oleks näiteks väga tore. See ühendaks kolm mu huviala: ehteid olen ma aastaid valmistanud, rahvarõivakomplekti tegemisega alustasin paar aastat tagasi ja 3D- printimine on väga põnev tulevikuvaldkond. Sisuturundust kasutades tuleb kirjutamisega niikuinii tegeleda ja see mulle ka väga meeldib. Kõik liigub õiges suunas ja just sobiliku kiirusega.

Milline oleks sinu ideaalne tööde portfell? Mida sa oskad ja millist sinu oskust vajaksid teised?

Mõtle, uuri minu minikursuse materjale, räägi oma ettevõtjatest sõpradega – ja võibolla oled paari aasta pärast juba sina see, kes oma sõpradele oma edukaid ettevõtluskogemusi edasi annab.

Abiks, inspiratsiooniks ja mõtlemisaineks juba tegutsevatele või alustamist plaanivatele väikeettevõtjatele loosime Teadliku Vanema lehel välja kolm digiraamatut ,,Õige hind toob rohkem raha” Krista Teearult. Info lugejamängu kohta ilmub juba homme! 

 

Külalispostituse autoril Krista Teearul on pikaajaline kogemus raamatupidajana. Alates 2011. aastast on ta tegutsenud finantsalaste nõuannete andjana finantsblogi vahendusel. Lugejate huvi kasvamisel sai alguse Pilvebüroo OÜ. Pilvebüroo pakub online raamatupidamist ning nõustamist nii Eesti kui rahvusvaheliste maksude teemal peamiselt professionaalseid teenuseid osutavatele väiksematele ettevõtjatele. Oma uudiskirjaga liitujatele kingib ta viieosalise minikursuse ,,Ettevõtja ABC. Ellujäämise kursus alustavale ettevõtjale,“ kus tuleb juttu nii ettevõtte planeerimisest, bürokraatiast, maksudest, raamatupidamisest ja muudest olulistest asjadest. Tutvu Pilvebüroo tegemistega siit.

bänner

63 Comments on Külalispostitus: Leia oma võti kõrge kvaliteediga töö ja elu juurde

 1. Sophia Arise // 18. dets 2018 at 10:12 // Vasta

  Ma olen Sophia Arise. Ma tahan jagada põhjalikku märkust selle kohta, kuidas ma sain 58000 euro suuruse laenu GEORGE KENNETHi laenuinvesteeringute kaudu. MÄRKUS, kui olete huvitatud LOAN-i kontakti saamisest EMAIL-i kaudu: (georgekennethloaninvestment@gmail.com)

 2. Mr johnson // 10. jaan 2019 at 02:10 // Vasta

  Kas otsite kiiret hüpoteeklaenu? Kas teil on keelatud a
  laenu oma pangalt või mis tahes finantsettevõttelt? Kas teil on vaja rahalisi vahendeid
  abi Kas teil on vaja laenu oma arve tasumiseks või kodu ostmiseks, või
  Konsolideerige oma võlg ja võla vaba? Kas soovite äri
  oma ja teil on vaja finantslaenude abi? Võta meiega ühendust oma kiireks
  usaldusväärne laen madala intressimääraga 3%. Me oleme valmis teid aitama
  äriklientidele või isiklikele laenudele, taskukohane tagasimaksekava
  hea krediidi rekord. Pakume laenu soodsa intressimääraga. kui
  lisateabe saamiseks võtke ühendust Tamara Johnsoniga …
  E-posti aadress: Esteemloancompany@gmail.com

  Whatsapp: +393510786648

  Aitäh..

 3. Tere, Kim Morse, erasektori laenuandja. (Code360)
  Laenupakkumisena pakume laene intressimääraga 2% aastas ja summas 10 000,00 $ kuni $ 500,000.00 ja 10 000,00 € kuni 500 000,00 €. Saadaval on 100% tagatud ja tagamata laenudega rahastatud projekt. Meil on tagatud finantsteenuste pakkumine meie arvukatele klientidele üle kogu maailma. Meie paindlike laenupakettidega saab laene töödelda ja raha üle anda laenusaajale 2 päeva jooksul. Töötame selgelt ja arusaadavalt ning pakume igasuguseid laene huvitatud klientidele, ettevõtetele, eraisikutele ja kinnisvarainvestoritele. Lihtsalt täitke allolev vorm ja pöörduge meile e-posti teel.
  Üksikasjalik kasutaja:
  Nimed:
  Sünnikuupäev:
  Sugu.
  Minu perekonnaseis:
  Aadress:
  Linn:
  ja riik / provints:
  Postiindeks /
  Riik:
  Telefon:
  Minu meiliaadress:
  laenu eesmärgiga:
  Laenu summa:
  Laenuperiood:
  Teie igakuine sissetulek:
  Võta ühendust laenuametniku e-posti teel: (Code360optionsloancompany@gmail.com) ja teabe saamiseks võtke ühendust meie veebiaadressiga: Code360optionsloancompany.com

  Parimate soovidega,
  Pr Kim

 4. Pakume laene 3%, pakume võlgade konsolideerimise laene, ärilaenu, eralaenu, auto laene, hotelli laene, õppelaenu, isiklikku laenu Kodu refinantseerimislaenud, Lisateave E-post: (kplender@outlook.com)

 5. Kallis teid (Code360)
  Kas otsite ettevõtluslaene, isiklikke laene, eluasemelaene, autosid
  Laenud, õppelaenud, võlgade konsolideerimise laenud, tagatiseta laenud, äri
  Kapital jne. Või sulle ei anta laenu pangalt või finantsasutuselt
  Vähemalt ühel põhjusel olete õiges asendis
  Makske oma krediidi lahendus!
  Olen eraõiguslik laenuandja. Laenan raha ettevõtetele ja üksikisikutele.
  Madalad intressimäärad ja taskukohased hinnad
  2% määr
  Kas olete huvitatud? Krediiditoimingute jälgimiseks võtke meiega ühendust
  Ülekanne 48 tunni jooksul

  Rakenduse üksikasjad:
  Nimi:
  Sünnipäev:
  Sugu:
  Abielu staatus:
  Aadress:
  Linn:
  Riik / provints:
  Postiindeks:
  Riik:
  Telefon:
  E-post:
  Laenu eesmärk:
  Laenusumma:
  Krediidilimiit:
  Puhaskasum kuus:
  Saada meile e-kiri @ {Code360optionsloancompany@gmail.com} Lisateabe saamiseks meie kohta külastage meie veebiaadressi aadressil www. Xtradeoption.com

  Parimate soovidega,
  Pr Kim

 6. timothy kober // 6. mai 2019 at 11:12 // Vasta

  Kas teil on vaja laenu? Siin on võimalus rahalises olukorras olevatele inimestele ja neile, kes soovivad oma elus rahalist tõusu, anname laenu väga mõistliku intressimääraga, anname välja igasuguse laenu võla laenu, ärilaenu, meditsiinilaenu, eluasemelaenu, üliõpilast laenu jne, et aidata rahval finantskriisist. Ettevõtte nimi: PLUTO CREDIT FINANCE HOME. Võta meiega ühendust juba täna
  Rahalise abi e-post: plutocreditfinancier@gmail.com
  Mida: +18474539904

 7. Hea päev minu rahvas, kas te olete juba laenu otsinud? kas teil on vaja oma elu probleemide lahendamiseks laenu? kui jah, siis ärge enam muretsege, sest on olemas Jumalale saadetud naine, kes aitab tänapäeval meie riigis inimesi, kes on siin paljude abistanud, ma olen Hanna Kuna naine, kes töötas minu riigi haigla juures, olen otsinud laenu sellest ajast alates, et saata oma lapsed kooli ja avada äri, mida olen petta minu mõned võltslaenuandjad seni, kuni ma leidsin selle ettevõtte ja selles ettevõttes kinnitan ja võtsin laenu summa 45 000 000 ilma stressita ja nüüd olen siin vormil, et viidata sellele ettevõtte nimele ja öelda oma rahvale, kuidas nad aitavad paljudel teistest riikidest usaldada mind ja usaldada neid, sest nad on% 100 kindel ja garanteerivad, et täna olen õnnelik, et sain lõpuks võimaluse saada laenu täna ja võtke meiega ühendust e-posti aadressil mrsstellareneloanfirm1@gmail.com sest nad on samuti aidanud paljusid teisi riike.

  Hanna Koskav

 8. kallis sina
  Kas otsite ettevõtluslaene, isiklikke laene, eluasemelaene, autosid
  Laenud, õppelaenud, võlgade konsolideerimise laenud, tagatiseta laenud, äri
  Kapital jne. Või sulle ei anta laenu pangalt või finantsasutuselt
  Vähemalt . ja põhjusel olete õiges asendis
  Makske oma krediidi lahendus!
  Olen eraõiguslik laenuandja. Laenan raha ettevõtetele ja üksikisikutele.
  Madalad intressimäärad ja taskukohased hinnad
  2% määr
  Kas olete huvitatud? Krediiditoimingute jälgimiseks võtke meiega ühendust
  Ülekanne 48 tunni jooksul

  Rakenduse üksikasjad:
  Nimi:
  Sünnipäev:
  Sugu:
  Abielu staatus:
  Aadress:
  Linn:
  Riik / provints:
  Postiindeks:
  Riik:
  Telefon:
  E-post:
  Laenu eesmärk:
  Laenusumma:
  Krediidilimiit:
  Puhaskasum kuus:
  Saada meile e-kiri @ {Donnaloancompany@gmail.com} Lisateabe saamiseks meie kohta külastage meie veebiaadressi http://www.donnaloancompany.com

  Parimate soovidega,
  Pr Donna Tammy

 9. KREDI ESSEL // 4. juuni 2019 at 12:51 // Vasta

  Taotle mis tahes liiki laenu 2% intressimääraga
  pakume palgapäeva Laenud lühiajalised isiklikud laenud ja pikaajalised isiklikud laenud
  liame809@gmail.com
  WHATS APP: +919035538183

 10. Me anname välja garantiid ärilaenudele, autoostude laenudele, majaostu laenudele ja muudele isiklikele laenudele ning palju muud. Anname välja pikaajalise laenu maksimaalselt 1 kuni 50 aastat ja 3% intressimääraga. Lisateabe saamiseks võtke ühendust e-posti teel: johndavidcredit@outlook.com

 11. Susan Benson // 10. juuni 2019 at 01:09 // Vasta

  Tere daamid ja härrad, kas te vajate kiiresti ärilaenu, isiklikku laenu või hüpoteeklaenu? Kui jah, siis annan teile nõu, et võtke meiega ühendust Sunshine Financial Groupi kaudu selle e-posti aadressi (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) kaudu, et saada oma laenu

  Sunshine Financial Group on terviklik finantsteenuste ettevõte, mis on pühendunud teie pikaajalise rahalise edu parandamisele. Meie kohandatud programmid on loodud selleks, et aidata teil kasvatada, kaitsta ja säilitada oma rikkust, pakkudes personaalset teenindust ja asjatundlikkust.

  Kui teil on olnud nii raske saada kohalikelt pankadelt või muudelt finantsinstitutsioonidelt omakapitali laenu, ärge muretsege, sest me oleme aidanud arvukalt inimesi ja organisatsioone, kes on kogu maailmas kogenud finantsraskusi. Kui te meiega taotlete, pöördute oma usaldusväärse ettevõttega, kes hoolib teie rahastamisvajadustest. Teid hooldatakse kogu protsessi vältel.

  PEAMISED EELISED;

  – Rakenda igal ajal ja igal pool.
  – Saa raha vähem kui 24 tundi
  – laenata 2000 eurolt 30 miljonile eurole
  – Peidetud tasusid pole.
  – Madal intressimäär 3%
  – Te saate võimaluse valida tagasimakse kuupäev kas nädalas, kuus või aastas 1-30 aasta jooksul.
  – Pakume nii tagatud kui ka tagatiseta laene

  Kui vajate kiireloomulist laenu 24 tunni jooksul, kirjutage lisateabe saamiseks allpool olevale e-kirjale
  E-posti kontakt: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
  WhatsApp Kontakt: +447903159998

  Me ootame sinult

 12. KUIDAS SAADA LAENU ABI @ 2% INTRESSIMÄÄRA

  Ma ei olnud kindel, et saan online laenu laenuandjale online. Aga kui ma ei suutnud enam oma võlga silmitsi seista, oli mu poeg haigla voodis kirurgias, mis hõlmas suuri raha ja ma vajan ka raha, et refinantseerida ja saada hea kodu, et mul oleks hea kodu. otsib abi sõpradelt ja kui ei olnud mingit lootust enam, otsustan minna laenu otsima ja ma leian, et MARK WILLIAMS FUNDS on 2% intressimääraga ja rakendatakse kohe minu andmetega vastavalt juhistele. Seitsme päeva jooksul pärast taotluse esitamist juhtis ta oma laenusumma ilma varjatud tasudeta ja võin hoolitseda oma poja arsti eest, uuendada oma rendiarvet ja maksta oma võla ära. Nõustun iga laenutaotlejaga kontakteeruma MARK WILLIAMS FUNDSiga (markwilliamstrustfirm@gmail.com) Lihtne ja ohutu tehing

 13. 3% laenu pakkumine kehtib nüüd // 19. juuni 2019 at 04:43 // Vasta

  Olen hr Clark Barry, õiguspärane ja mainekas raha laenuandja. Oleme laenufirmast. Rahalise abiga.Me laename raha inimestele, kes vajavad rahalist abi, kellel on halb krediiti või vajavad raha, et investeerida äritegevusse. Kas olete otsinud laenu? Pakume laenu vahemikus 5,000.00 min. kuni 20,000,000.00 madala intressimääraga 3% võtke meiega ühendust Aadress: luthors.corploanfirm@gmail.com , whatsapp number: +18635356458

1 2

Leave a comment

Your email address will not be published.

*