Midagi emadele: jumestaja Katre Krik õpetab, kuidas ilusat päevameiki teha

banner1
Värske ja puhanud ilme jätva päevameigi tegemine pole raketiteadus. Katre Kriki poolt jagatud nõuanded ja samm-sammuline juhend teevad selle veelgi lihtsamaks Foto: Kairi Timusk Värske ja puhanud ilme jätva päevameigi tegemine pole raketiteadus. Katre Kriki poolt jagatud nõuanded ja samm-sammuline juhend teevad selle veelgi lihtsamaks Foto: Kairi Timusk

Teadlikvanem.ee koostöös jumestaja Katre Kriki ning fotograaf Kairi Timuskiga viisid läbi auhinnamängu, mille võitjal oli hea võimalus õppida jumestamist professionaalse jumestaja käe all ning teha seejärel fotosessioon. 

Vaata ka: Suurepärane võimalus emadele! 

Mängu võitjaks oli kaunis Laura. Laura valikuks sai tagasihoidlik ja loomulik päevane jumestus, mis sobiks igapäevasteks toimetusteks.

Jumestaja Katre Krik tegi kauni veel kaunimaks ehk auhinnamängu võitja Laura enne ja pärast jumestust Foto: Kairi Timusk

Jumestaja Katre Krik tegi kauni veel kaunimaks ehk auhinnamängu võitja Laura enne ja pärast jumestust Foto: Kairi Timusk

Katre Krik annab ka Teadliku Vanema lugejatele nõu, kuidas teha kerge päevameik ilma professionaali abita ning pani kirja tegemise õpetuse ka teistele emadele:

1. samm: näohooldus

 • Enne jumestamist puhasta nägu.

 • Kanna näole sõrmeotstega õhuke kiht niisutavat päevakreemi ning silmade alla silmaümbruskreemi.

2. samm: meigipõhi

 • Vali jumestuskreem, mille toon peaks olema sinu loomulikule nahatoonile võimalikult lähedane.

 • Kanna jumestuskreem näole ja hajuta hoolikalt, et saada pehme üleminek. Parem tulemus jääb meigisvammi abil.

 • Järgmisena kanna näole valgustpeegeldav korrektor. Valgustpeegeldav korrektor võiks olla jumestuskreemist ühe tooni võrra heledam. Valgustpeegeldavad osakesed aitavad rõhutada näojooni ning peidavad väiksemad ebatäiused. Kanna korrektorit näo kõige väljaulatuvatele osadele, et tuua need veelgi rohkem esile: lauba keskosale, nina keskjoonele, lõua otsale ja sarnaluu peale.

 • Tumedate silmaaluste peitmiseks kanna korrektor silma alla sisenurka. Et rõhutada kulmu kuju, kanna korrektorit kulmukaare alla. Võib kasutada ülehuule keskel, et anda neile lisavolüümi. Korrektorit võib kanda ka vistrikele ja muudele pisivigadele. Peale kandes hajuta see kergelt sõrmedega.

 • Et nahk ei hakkaks läikima, ära unusta jumestuskreemi peale kanda kivi-või tolmpuudrit. Puuder võiks olla jumestuskreemist tooni võrra tumedam, sest see lisab näole jumet.

3. samm: silmad

 • Silmameigi tegemist tuleb alustada korralikust alusjumestusest, siis püsib meik puhta ja värskena terve pika päeva. Kandke silmalaugudele jumestuskreemi ning sõrmeotstega patsutades hajutage see ühtlaselt kogu laule. Seejärel puuderdage laud hoolikalt kivi- või tolmpuudriga.

 • Silmameigi tegemiseks kasuta kolme tooni lauvärve, heledat, keskmist ja tumedat. Eelista soojemaid ja kuldseid toone.

 • Esiteks kanna liikuva lau keskele ja kulmuluule heledamat lauvärvitooni. Järgmiseks võta keskmine toon ja rõhuta koopajoont kandes lauvärvi suunaga silma välisnurgast sisenurga poole. Hajuta kahe tooni vahelised piirjooned. Viimaseks võta kõige tumedam toon ning kanna ülemisele ripsmepiirile.

 • Värvi ripsmed oma lemmik ripsmetuššiga.

4. samm: kulmud

Kindlasti kuuluvad päevameigi juurde kaunilt korrigeeritud kulmud.

 • Kulmusid võib rõhutada kulmupliiatsiga või lauvärviga. Tavaliselt tuleb kulmupliiatsi või lauvärvi tooni valimisel võtta arvesse oma juuste toon. Kui sul on heledamad juuksed, siis vali hallikaspruun toon ja tumedamate juuste puhul pigem tumepruun.

 • Täida värvi abil kulmudes olevad tühimikud. Värvida tuleb üksikute karvade kaupa, mitte pideva joonena. Karvakesi värvitakse suunaga seest väljapoole, karvade kasvusuunas.

 • Lõpuks kammi kulmud kulmuharjaga, et hajutada ja pehmendada värv.

 • Fikseeri lõpptulemus läbipaistva kulmugeeliga.

  5. samm: põsepuna

 • Vali põsepuna toon, mis on sarnane sinu põskede naturaalse kumaga.

 • Kanna põsepuna põsesarnale, alustades välisnurgast (peaaegu kõrva juurest) ja liikudes sarna kõrgeima kohani põsel. Hajuta põsepuna hästi hoolikalt.

 • Kanna näole kergelt ringjate, ümarate liigutustega.

  6. samm: huuled

 • Kanna huultele oma lemmikuhuulepulga toon või värvitu huuleläige.

See kerge õpetus toob esile värske ja puhanud ilme!

Värske ja puhanud ilme jätva päevameigi tegemine pole raketiteadus. Katre Kriki poolt jagatud nõuanded ja samm-sammuline juhend teevad selle veelgi lihtsamaks Foto: Kairi Timusk

Värske ja puhanud ilme jätva päevameigi tegemine pole raketiteadus. Katre Kriki poolt jagatud nõuanded ja samm-sammuline juhend teevad selle veelgi lihtsamaks Foto: Kairi Timusk

Särava meigi tegi Laurale jumestaja Katre Krik. Tutvu tema tehtud töödega või võta kauni meigi saamiseks ühendust siin 

Jumestuse tegemise järel viis fotograaf Kairi Timusk võitjaga läbi fotosessiooni

Foto: Kairi Timusk

Foto: Kairi Timusk

Pildid jumestusest tegi fotograaf Kairi Timusk. Kui soovid endast, oma perest või sõpradest vingeid ülesvõtteid, saad Kairiga ühendust läbi tema FB-lehekülje 


bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*