Talleta lapse areng raamatusse – www.beebialbum.ee*

banner1
www.beebialbum.ee www.beebialbum.ee

Digitaalmaailm on tunginud meie igapäevaellu mitte ainult ustest-akendest sissetungiva meedia, sotsiaalvõrgustike jms kaudu, vaid aina enam koonduvad meie toimingud arvutitesse ning nutitelefonidesse. Kellel meist poleks sadu või isegi tuhandeid pilte arvuti kõvakettale kogunenud? Kuigi piltide tegemine on tänapäevase tehnika juures muutunud tänuväärselt lihtsaks, on selle kõige juures ka omad miinused. Näiteks on piltide näitamine külla tulnud sõpradele, vanematele või sugulastele siiski tülikas. Lisaks sellele pole andmed, sh pildid oma perest, tähtsatest sündmustest jt toredatest hetkedest paraku kõvaketastel igavesed. Arvuti tõsisema rikke korral ollakse suure tõenäosusega oma failidesse vormitud mälestustest jäädavalt ilma.

www.beebialbum.ee

www.beebialbum.ee

Sellise õnnetu olukorra vältimiseks oleks nutikas piltidest olulisemad välja valida, lasta need paberfotona ilmutada ning seejärel albumitesse seada. Ent teatud sündmustest tahaks rohkemat kui lihtsat pildialbumit.

Sündmused nagu lapse sünd, kasvamine ja tema ootuse aeg vääriksid rohkemat – lausa omaette raamatut. Sellisteks puhkudeks on võimalik poodidest soetada lapse esimest eluaastat hõlmav raamat, kuhu saab juba ette antud lahtreid täites ja varem ilmutatud pilte lisades hea terviku. Ometi näitavad kogemused, et seda tüüpi „töövihikuid” ostetakse, kuid vähesed neist täidetakse lõpuni. Raamatu täitmiseks ei leita lapse kasvatamise kõrvalt sageli aega, piltide ilmutamine ajab tegevuste järjekorra sassi ja raamatus ette nähtud tühjad lüngad näivad kohatud.

Sellises olukorras tulevad appi veebikeskkonnad, mis pakuvad raamatukoostamise võimalust. Lisa vaid pildid, sisesta selle juurde ilmestav tekst, vali raamatu kujundus ja telli ning mõne päeva möödudes jõuab trükisoe raamat sinuni.

www.beebialbum.ee

www.beebialbum.ee

Sedalaadi raamatute tellimist võimaldavaid teenusepakkujaid on ka olemas. Kui aga on soov koostada raamat just lapse esimesest eluaastast ja sellele eelnevast, siis eristub beebialbum.ee pakutav teenus teistest. Nimelt on tellijal võimalus raamat koostada ilma eraldiseisvat tarkvara alla laadimata – kõik vajalik saab tehtud otse veebilehel, raamatu koostamise protsess on just lapse arengut järgiv ja kogu raamatut ei pea kokku panema ühekorraga – raamatut võib täita järk-järgult ka lapse kasvamisega samal ajal ning tellida paberkandjale siis, kui kõik raamatuks vajalik on kokku kogutud.

Raamatule saab soovi korral lisada ka mõned tühjad lehed, et täita need käsitsi kirjutatud soovide, pühenduste, lapse käe- või jalajälgedega.

www.beebialbum.ee

www.beebialbum.ee

Valmis raamat on mahukas, sisaldades kuni 150 lehekülge tellija sisestatud materjali ja teenusepakkuja pakutavaid valikulisi lisasid, ilmestamaks lapse arengu iga etappi. Antud mahu juures on raamatu hind tavaliste fotoalbumi teenusepakkujatega võrreldes aga rohkem kui poole soodsam.

Tere tulemast isiklike raamatute loomise uude maailma – Raamat 2.0 ehk vorm meilt, sisu sinult!

beebialbum.ee-st tellitud raamat on mälestusterohke ja aegumatu. Seda on hea kätte võtta ja sirvida ka siis, kui laps on juba suureks kasvanud. Samuti sobib lapse isiklik raamat hästi ka tema tulevaseks sünnipäevakingiks või mälestustepagasiks ta vanavanematele.

*Tegu on tasutud teabega Teadliku Vanema portaalis

Kui soovid oma lapse esimese eluaasta kõige armsamaid mälestusi isikupärasesse raamatusse koguda, tutvu lähemalt beebialbum.ee veebilehe ja pakutavate võimalustega.

Teadliku Vanema lugejate vahel paneb beebialbum.ee loosi aga ühe raamatu. Jagamismängu lükkame käima juba homme, 17. veebruaril.

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*