Teadlikvanem.ee soovitab: 5 suurepärast inglise keelset veebilehte lapsevanematele

banner1
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Kui mõnikord tekib tunne, et eestikeelseid ekspertmaterjale, mis kasvatusteemalistele küsimustele vastuseid annaks, võib väheseks jääda, siis ingliskeelsed varud näivad olevat lõputud. Toome välja viis veebilehte, mille sisuga igal vanemal tutvuda tasuks.

  1. Kasvatusteadlase Elizabeth Pantley koduleht www.elizabethpantley.com. Elizabeth Pantley on kasvatusteadlane, kelle sulest on ilmunud terve nututa kasvatuse sari. Eesti keeles on neist avaldatud ,,Nututa uni” ning ,,Nututa kasvatus”. Pantley jagab vanematele pea igal teemal põhjendusi ja nõuandeid selle koha, mis on laste erinevate käitumiste tagamaaks ning kuidas erinevates situatsioonides või erinevate käitumismuredega toime tulla. Kasvatusteadlase võtted on leebed ja lastesõbralikud, kuid samas tõhusad. Nii jagab ta ideid ja võtteid selle kohta, kuidas toime tulla löömise ja hammustamisega, õpetada laps terve öö magama, kuidas toime tulla lahusolekuärevusega jne.
  2. Ameerika lastearstid Martha ja William Sears jagavad kasvatustemaatikate kõrval ka ohtralt tervisenõu. Kaheksa lapse vanemad on palju kirjutanud turvalisest kiindumussuhtest. Vastavasisuline raamat ,,Turvaline kiindumussuhe” on tõlgitud ka eesti keelde ning annab väärt lugemismaterjali kõigile värsketele lapsevanematele. Nende veebilehel www.askdrsears.com on teemad jaotatud nii tähestikulises järjekorras kui ka valdkonniti (rasedus ja sünnitus, toitmine ja söömine, lastekasvatus ja käitumine, tervisetemaatikad).
  3. Raamatu ,,Nutt ja jonnihood” autor Aletha J. Solter on rajanud Aware Parenting Instituudi. Teadlikku lastekasvatust puudutava veebilehe www.awareparenting.com sisuks on muuhulgas hulk erinevaid artikleid, mis jagavad väärtuslikku informatsiooni näiteks nutu- ja distsiplineerimisteemadel, aktiivse kuulamise jpm kohta. Ehkki veebilehe sisu ei täiene teistega võrreldes nii tihti, on lugemismaterjal sellevõrra sisutihedam.
  4. Dr Laura Markhami veebileht www.ahaparenting.com jagab palju nõuandeid ja põhjendusi positiivse lastekasvatuse teemadel: kuidas toime tulla nutu ja jonnihoogudega, kuidas aidata lapsel vihaga toime tulla, kuidas vanemana ennast taastada jne. Teemakohased postitused jaotuvad vastavalt laste vanusele. Veebilehe postitustest saab lugeda ka, miks vägivaldsed lastekasvatusvõtted ei tööta.
  5. Veebileht http://www.positiveparentingconnection.net koondab enda alla erinevad lastekasvatusteemad. Lapsevanemad, kes ühenduse on loonud, jagavad nõuandeid, kuidas erinevates situatsioonides toime tulla. Vaatluse alla tulevad paljudele vanematele üsna tuttavad situatsioonid – laste jonnihood, piiride testimine, laste unehädad. Tegijad jagavad nõuandeid, kuidas rasketele olukordadele positiivseid lahendusi leida.

 

Jaga ka Teadliku Vanema lugejatega, milliseid lastekasvatusteemalisi veebilehti loed Sina?

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*