Teadlikvanem.ee soovitab: aita oma beebil ise uinuma õppida – nutuvabad ideed ja soovitused

banner1
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Beebi unehädad võivad vanemad nädalateks, isegi kuudeks unevõlga jätta. Üha enam kasvatusteadlasi ja lastepsühholooge kinnitavad aga kui ühest suust, et last ei tohiks üksinda end magama nutma jätta. Kuidas aga leida jõudu ja ideid olukorras, kus lapse uneprobleemid vanemad lõpmatuseni ära on kurnanud? Millised meetodid annavad püsivaid tulemusi? Mida üldse lapse une kohta teada tuleks?

Elizabeth Pantley ,,Nututa uni"

Elizabeth Pantley ,,Nututa uni”

Kasvatusteadlane ja nelja lapse ema Elizabeth Pantley annab oma raamatus ,,Nututa uni” põhjaliku, kuid samas väga lihtsa, armsa ja mõistetava ülevaate laste unede kohta.

Ta aitab vanematel paika panna realistlikud ootused lapse unede suhtes, jagab nippe, kuidas beebisid ja kuni kaheaastaseid väikelapsi rahulikult uinuma ja ühest unetsüklist teise üle minema õpetada. Ehkki muudatused ei käi üleöö, on nii Pantley enda kui ka tema poolt juhendatud vanemate kogemus näidanud, et soovitatud meetmed annavad püsivaid tulemusi. Ja mis kõige olulisem – kasvatusteadlase soovitused on lastesõbralikud ja beebi harjub ise uinuma ilma nuturalli ja unekoolita.

,,Nututa uni” võiks olla beebi uneraamatute kuningas. See raamat räägib rohkemast kui ainult unest – see räägib lähedase suhte loomisest, vanematarkusest ja paljust muust. Kindlasti väärt lugemismaterjal ja öökapiraamat igale lapsevanemale.

Inglise keele oskajatel tasuks tutvuda ka Elizabeht Pantley veebilehel olevate kirjutistega.

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*