Teadlikvanem.ee soovitab: ,,Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad räägiksid”

banner1
Foto: www.flickr.com Foto: www.flickr.com

 

Kõige elementaarsemad ja igapäevasemad asjad võivad teinekord ka kõige keerukamad olla. Pahaaimamatult suhtlemistõkkeid kasutades, lapsi mõtlematult kiites või eneselegi teadvustamata halvustades, nende eest liigselt otsuseid tehes ning asju ära lahendades jne on kerged tulema olukorrad, kus vanem tunneb, et tema sõnad ja sõnum ei jõua enam lapseni ning jutuajamised jäävad tulemusteta.

Adele Faber, Elaine Mazlish ,,Kuidas rääkida lastega nii, et and kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad räägiksid"

Adele Faber, Elaine Mazlish ,,Kuidas rääkida lastega nii, et and kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad räägiksid”

Raamatu ,,Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad räägiksid” autorid Adele Faber ja Elaine Mazlish, kes on läbi viinud hulganisti praktilisi suhtlemisseminare lapsevanematele, juhendavad vanemad oma lihtsalt ja selgitaval moel elutervete suhtlemisvõteteni.

Suhtlemiskoolitused ja -raamatud märgivad üha enam, et lapsed, kelle vajadused on rahuldatud ja kes tunnevad, et neid on kuulda võetud, on vägagi valmis koostööks, isetegemiseks, probleemilahenduseks, korra jälgimiseks jne. Vanemad vajavad vaid õigeid suhtlemistööriistu, mille abil lapseni jõuda: peegeldav kuulamine, hinnanguvabad kirjeldused, läbirääkimisoskused…

Raamatust leiab hulganisti praktilisi näiteid ja nõuandeid olukordades, kus vanem tahab aidata lapsel oma tunnetega toime tulla, kaasata lapsi koostööle, leida alternatiive karistamisele, toetada laste iseseisvust, kujundada elutervet ja toimivat suhtumist kiitmisesse, vabastada lapsed ,,rollidest” jne.

,,Kuidas rääkida lastega nii, et nad kuulaksid ja kuulata lapsi nii, et nad räägiksid” on heaks öökapiraamatuks igale lapsevanemale. Lisaks tekstilisele kirjeldusele leiab sealt koomiksilaadse kujundusega pildilist materjali, mis headest ja halbadest reageerimisviisidest lihtsa ja selge üldpildi annab. Koos lühikokkuvõtete ning praktiliste ülesannete osaga moodustab raamat väärtusliku sisuga õppematerjali.

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*