Teadlikvanem.ee soovitab: mida teha, kui mõistus on otsas?

banner1
Foto: en.wikipedia.org Foto: en.wikipedia.org

 

Väikelaste nutu- ja jonnihood ning vihapursked võivad vanemate jaoks rasked taluda olla. Sama rasked või kohati veel raskemadki võivad näida olukorrad, millest iga vanem end ikka ja jälle leiab: kõige kiiremal hommikul keeldub laps pükse jalga panemast, laps teeb rahumeeli seda, mille tegemise just minut tagasi ära keelasite, kordab pidevalt ühte ja sama küsimust, ei püsi paigal, ärkab öösiti, tahab kõike ja kohe, lööb, hammustab ja tirib juustest, mängib toiduga, ignoreerib kutsumisi, kasutab rumalaid sõnu, ei tea ise ka, mida tahab, näeb hirmuunenägusid, mõtleb asju välja, kulutab tunde, et riided selga saaksid, tülitseb teiste lastega jne.

photoMINUmõistusonotsasSituatsioonide nimistul ei paista lõppu tulevat ning küllap tunneb iga vanem, et vähemalt mõni neist väljatoodud situatsioonidest on tuttavast tuttavam.

Mida aga mõtleb laps ise, kui ta midagi teeb? Kuidas tema erinevaid olukordi näeb? Millised reageerimisvõtted ei tööta? Kuidas tuleks erinevates situatsioonides käituda? Kuidas lapsele piire seada? Mida tuleks vanemana laste erinevatest käitumissituatsioonidest teada? Raamat ,,Minu mõistus on otsas” annab neile ja paljudele teistele küsimustele vastused.

Psühholoogist autor Isabelle Filliozatt näeb, et paljud vanemad kulutavad oma akud tühjaks laste igapäevaseid kriise lahendades. Raamatus tuleb ta aga vanematele appi, seletades erinevaid probleeme laste seisukohast ning andes nõu, kuidas erinevate olukordades käituda. Lahendusi pakkudes lähtub ta sellest, et vanema reageerimisviis mitte üksnes ei lõpetaks soovimatut tegevust, vaid aitaks lastel iseseisvateks ja asjalikeks täiskasvanuteks saada.

Raamatud tuuakse erinevad tüüpsituatsioonid ja nende lahendused välja laste vanuste kaupa. Need on lihtsas ja haaravas kirjas ja lahendatud läbi kerge huumoriprisma.

See raamat on raamatukogust laenutamiseks liiga vähe – see tasub igal lapsevanemal oma öökapile soetada, et keerukatele olukordadele lihtsaid lahendusi otsida ning oma lapsi paremini mõista.

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*