Teadlikvanem.ee soovitab: pingeliste kasvatussituatsioonide nutikad lahendused

banner1
Foto: lancaster.unl.edu Foto: lancaster.unl.edu

 

Kuidas tulla toime igapäevaste väljakutsetega lastekasvatuses? Kuidas kujundada õiget suhtumist ja mõistlikke ootusi oma lastesse? Kuidas lastega suheldes oma viha hallata ja rahulikuks jääda? Kuidas välja juurida vasturääkimine, hammustamisprobleemid, vahelesegamine, venimistehnikad, lapsevanema sõnade ignoreerimine, jonnirikkad situatsioonid, halb käitumine poes jne? Kuidas saavutada olukord, kus lastega saab muretult väljas söömas käia, laps õpib oma asju jagama, korralikult hambaid pesema, lauakombeid järgima vms? Neile ja paljudele teistele küsimustele, mida ehk korrapealt küsida ei oskakski, annabki kasvatusteadlase raamat vastused.

photoNUTUTA KASVATUSKasvatusteadlane Elizabeth Pantley usub üht: just vanemad ise tunnevad oma lapsi kõige paremini. Oma kasvatusideid jagades pöörab Pantley erinevad kasvatuslikud murekohad elujaatavaks ja positiivseks kogemuseks. Tema poolt pakutud kasvatustehnikad on lapsesõbralikud – lähtudes ideest, et lapsed on täisväärtuslikud inimesed nagu suuredki – ja toimivad. Vanema enesekehtestamine muutub antud raamatu taktikaid järgides tükk maad lihtsamaks. Kui karmide karistusmeetmete abil võib võita küll lahingu (kuid pikas perspektiivis kaotada sõja), siis leebete, ent kindlameelsetele kasvatusvõtete ja nippide abil õnnestub saavutada olukord, kus hundid söönud ja lambad laudas: saavutada kasvatuses koostöö, suhtlemine ja järjepidevus; vältida jonnituure ning ennetada virisemist; kontrollida enda viha; leida lapse halva käitumise tegelik põhjus ja lahendada probleem.

Montessori Sihtasutuse president ja Rahvusvahelise Montessori nõukogu juhataja Tim Seldin võtab Pantley raamatu kokku nii: ,,,,Nututa kasvatus” on lausa kohustuslik raamat kõigile väikelaste vanematele ja hooldajatele. Kui te otsite lihtsaid ja tõhusaid oskusi heade inimeste kasvatamiseks, siis olgu see raamat teile teejuhiks.”

Elizabeth Pantley poolt välja antud raamatute sarjas on ilmunud muudki lugemisväärset. Varem on Teadliku Vanema lehel juttu olnud ,,Nututa une” raamatust. Inglise keele oskajate jaoks on valik märksa laiem. Elizabeth Pantley blogist leiab lugematul hulgal nippe ja nõuandeid erinevate kasvatusteemade kohta. Samuti on seal informatsiooni ilmunud ingliskeelsete väljaannete ning nende hankimisvõimaluste kohta.

bänner

Leave a comment

Your email address will not be published.

*