Tegijad

teadlikvanem.ee toimetaja Mari Leosk, ühe lapse ema

Portaali teadlikvanem.ee toimetaja Mari Leosk koos tütre Maiken Elisabethiga Foto: Eva-Mai Sõrmus

Portaali teadlikvanem.ee toimetaja Mari Leosk koos tütre Maiken Elisabethiga Foto: Eva-Mai Sõrmus

Vanemahariduslikud teemad on mulle huvi pakkunud juba kümmekond aastat. Mäletan, kuidas teismelisena õe juures Pere ja Kodu ajakirjad kaanest kaaneni läbi lugesin ja kõik sealsed teemakajastused tohutult põnevad tundusid.

Tudengina töötasin lapsehoidjana ning igal võimalusel püüdsin seltsi pakkuda neile väikestele vahvatele inimestele, kellele mul on rõõm tädiks olla.

Ajakirjanduseõpingud, ajakirjanikutöö ning paar aastat Eestist eemalolekut ja Austraalias seljakotirändurina ringireisimist jätsid temaatika mõneks ajaks kõrvale. Aastast 2012, kui sain kinnitust, et üks väike tüdruk mu ellu on tulemas, tõusid vanemahariduslikud teemad taas kord päevavalgele. Sedakorda juba teooria ja igapäevase praktikana läbisegi.

Vanemana hindan väga kasvatusteadlase Elizabeth Pantley no-cry-solutionsi meetodeid, Ameerika lastearstide, kaheksa lapse vanemate Martha ja William Searsi turvalise kiindumussuhte (attached parenting) põhimõtteid , Thomas Gordoni vägivallatuid suhtlemismeetodeid, Martha ja William Pieperi aruka armastuse põhimõtteid, Emmi Pikleri, Jesper Juuli, Isabelle Filliozati, Godi Kelleri, Aletha J. Solteri jpt kasvatusteadlaste, pereterapeutide ja psühholoogide vaateid.

Olen läbinud Gordoni perekooli esimese astme (2013) ning Terve Pere Kooli loengute ja tegevuste sarja lapse kasvamise toetamiseks (2013-2014), samuti osalenud võimalusel erinevate kasvatusteadlaste loengutel. Lisaks käin vabatahtlikuna abis waldorflasteaias.

Tänavu omandasin Tartu Ülikoolis magistrikraadi ajakirjanduse erialal. Lähiaastate eesmärkideks on läbida Sünni- ja Imetamise Eesti Tugiühingu poolt pakutav imetamisnõustajate koolitus ning Gordoni perekooli loengusarja II aste, samuti võimalusel hakata pakkuma kogemusnõustamist või tugiisikuteenust lapsega kodus olevatele vanematele.

Usun, et kõige tähtsam on tingimusteta armastuse jagamine oma lastele. Vanem peaks olema lapsele heaks eeskujuks ja julgustavaks toeks. Raskete hetkedega aitab toime tulla teadlikkus. Arvan, et laste individuaalsete ja arenguliste eripäradega kursisolek annab igale vanemale kindlustunde ja rahuliku meele oma lapse toetamisel ja mõistmisel.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*