Pere

10 Vahvat Ideed, Mida Isadepäevaks Kinkida

Isadepäev koputab kohe-kohe uksele ning on viimane aeg välja mõelda, mida tublile isale sel tähtsal päeval kinkida. Kas eelistada elamuskingitust või mõnda tarbeeset? Kuidas kingitus ühise ajaveetmisega siduda? Kust leida meisterdamisideid? Mida teha, kui eelarve on piiratud? Teadliku Vanema tegijad toovad oma lugejateni kümme vahvat kingiideed, mida isadele kinkida.

10-vahvat-ideed-mida-isadepaevaks-kinkida

Teatrielamus. Kui pole tahtmist koju järjekordset iluasja kuhjata ning palju mõnusam tundub teha kingitus, mida isa saaks nautida koos lastega või hoopis terve pere koos, on teatripiletid valikuks number üks. NUKUteater ja muuseum pakuvad mõnusat elamust nii teatrietenduse näol kui ka muuseumi rindel. Teatrietendusi on valikus igale vanusele, alates 2-aastastest lõpetades ainult täiskasvanutele mõeldud etendustega. Samuti on isadepäev hea aeg end jõulukuuelamuste lainele lülitada. NUKU viie erineva jõululavastuse seast seast leiab igaüks oma. Ühiselt tasub perega külastada muuseumis vastavatud põnevat varjuteatrinäitust ,,Peidus pool”, mis pakub võimaluse õppida põnevat varjuteatrimaailma tundma läbi varjunukkude nägemise ja tegemise. Teatrikülastusega samal päeval on NUKU muuseumi pilet soodsam kui tavaliselt. NUKU kohvikus saab vahepeal keha kinnitada salatite ja pirukate-kookidega, pisiperet ootab vahva mängunurk.

Teatripiletite kõrval sobivad suurepäraselt ka igasugu muud elamuskingitused. Kui isale meeldivad adrenaliinirohked ettevõtmised, oleks imeliseks kingituseks näiteks langevarjuhüpe või lend kuumaõhupalliga. Miks mitte aga anda isale võimalus järgi proovida paraplaanilendu või rallisõitu? Kui isa huviks on kokkamine, leiab Kingitus.ee keskkonnast kindlasti mõne põneva toidukoolituse. Lõõgastuseks sobib hästi näiteks kinkekaart massaažisalongi. Kingitus.ee kingiekspertide meeskond aitab iga isa jaoks just selle õige kingituse välja valida. Samuti on alati võimalus kinkekaardi kasuks otsustada ning valik isa enda teha jätta. Elamuskingitusi leidub igale maitsele ja igas hinnaklassis – kokku üle 700 põneva kingituse. Kõiki isadepäeva kingiideid saab vaadata nende veebilehelt.

Personaalsus lisab kingitusele lisaväärtust. Miks mitte tunnustada tubli isa või vanaisa maailma parima isa/vanaisa diplomiga? Ehk tasuks kingitusele anda väärtust hoopis selle praktilisuse abil ja kinkida üks vaimuka tekstiga või lihtsalt armsa perepildiga tass? Või siis lasta ka pere pisemail sõna otseses mõttes osa isadepäevakingist endale saada pisikese body või pluusi näol, mis kinnitab, et tema isa on parim? Need ja teisedki põnevad ideed saavad teostatud läbi MinuMinu tegijate.

Miks mitte teha isale kingitus, mille väärtus on igavene. Tore ja meeldejääv fotosessioon on kindlasti ilusaks üllatuseks isale ning tervele perele. SeeSee foto- ja videostuudio pakub tavalisest fotosessioonist palju enamat. Sealsetele tegijatele on oluline, et lisaks ilusatele fotodele saaksid inimesed pildistamisest ka tõeliselt nauditava elamuse. Professionaalsed tegijad, hubane ja avar stuudio, hulk vahvaid aksessuaare ja võimalus põnevateks fotolavastusteks räägib juba iseenda eest.

Kõige parem kingitus isale võib olla aga hoopis tore koosveedetud päev. Ühised mälestused, rõõm ja naer on need, mis jäävad kõige helgemini meelde. Pärnus Tervise Paradiis spaa-hotell & veekeskuses asub Eesti suurim veepark, kus lustimist jätkub nii väikestele kui suurtele mitmeks tunniks. Piletihinnad on soodsad ning kuni 3-aastased lapsed saavad veeparki külastada koos pileti ostnud täiskasvanuga tasuta. Soovitame soetada perepileti, mis annab võimaluse nautida arvukaid atraktsioone kolme tunni vältel kuni kahel täiskasvanul ning kahel kuni 15-aastasel (15 aaastat sealhulgas) lapsel.

Erinevad muuseumid ja näitused on mõnusaks kohaks, kuhu perega minna. Arvesse saab siinkohal võtta juba isa enda eelistusi ja ka vastavate muuseumite sobivust pisematele pereliikmetele. Samuti tasub külastada näiteks mõnda 4D kino või lihtsalt koos perega kinno minna.

Armastus käib kõhu kaudu. Pidupäev tasub väljas tähistamist ja tassikest kohvi või kakaod ja koogitükki mõnes õdusas ja peresõbralikus kohvikus.

Südamlikuks ja armsaks võimaluseks on keset digipiltide ajastut lasta hoopis üks hulk pilte ilmutada ning koondada need ilusad hetked pildialbumisse, mis siis omakorda isale kinkida. Veidike suuremad lapsed (või siis väiksemad koos ema abiga) saaksid hakkama juba ka pisut suurema ettevõtmisega – teha piltidest ise üks väike fotoraamat, kuhu piltide juurde kirjutada näiteks kõige toredamatest hetkedest isaga, sellest, mille poolest isa on ainulaadne või eriline vms.

Laste endi tehtud küpsisetort ja kaart on kõige selgemalt südamest südamesse tehtud kingitused ja kingisaajale ilmselt ka kõige kallimad. Kui eelarve on piiratud, veetke lihtsalt perega üks mõnus päev. Kuniks ilmad veel täiesti külmad pole, tasub näiteks kusagil RMK matkarajal või mujal ilusas kohas üks sügisene matk teha ning hiljem lõkkeplatsil ilmselt aasta viimast välipiknikku pidada. Kui ilm on kehvapoolne, pakub mõnusat äraolemist näiteks ühiselt mõne perefilmi vaatamine või lauamängude mängimine.

Kui on soov teha midagi erilist ja omanäolist, kuid ideid napib, tasub veidi internetiavarustes otsida. Tänapäeval leiab internetist häid juhendeid sisuliseks kõige kohta. Eesti oma tegijatest on isadepäevakingimõtteid koondatud näiteks Mutukamoosi blogis ja Lastemaa leheküljel. Samuti tasub alati ringi vaadata Pinterestis. Kogume häid ideid kokku Teadliku Vanema Pinteresti-lehele.

* Osa loo infost on avaldatud tasutud teabena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *