Pere

10 vahvat ,,sussitäitmisideed” päkapikkudele

Päkapikuaeg on käes ning laste seas suureneb ootus igapäevaselt midagi maitsvat või põnevat sussi seest leida. Kuidas täita kingisussi nii, et laps iga päev vaid magusat ei saaks ning päkapikuaja lõppedes majapidamine pisikestest mänguasjadest üle ei ajaks?

10 vahvat ,,sussitäitmisideed” päkapikkudele

  1. Puuviljad, pähklid, kuivatatud puuviljad vms – mõnus ja maitsev ning tervislikum alternatiiv kommidele.
  2. Väikesed vahvad patsikummid või ilusad juukseklambrid kuluvad pisikesele preilile ikka ära. Et neid kipub omajagu ka kaotsi minema, pole neid vist kunagi liiga palju.
  3. Anna lapsele võimalus pisike perenaine olla ja pane sussi sisse pakike piparkoogitainast ja glasuuri.
  4. Lase lapsel veidike jõulurõõmu teha. Las päkapikk toob värvilist paberit, kartongi, krepp-paberit, liimi jm, mis jõulukaartide meisterdamiseks hästi ära kuluvad. Laps saab jõulukaarte meisterdades mõnusalt aega veeta ning pärast näiteks vanavanematele omatehtud kaardi näol jõulurõõmu edasi kinkida.
  5. Voolimissegud, plastiliin, värvid, heegelkummid vms. Kallemaid asju ei pea sugugi ühes osas kätte andma. Voolimismassid võivad lapse sussi sisse laekuda tops-topsi haaval mõnepäevaste vahedega või näiteks korra nädalas.
  6. Värviraamatud. Nende tasuta alternatiivina leiab internetist rohkesti pilte printimiseks. Suuremale lapsele võib päkapikk tuua näiteks ristsõnavihiku vms.
  7. Kui oled ise meisterdaja ning mõni vahva ja lihtne isetegemisidee kulub marjaks ära, leiad Buzzfeedi lehel olevast postitusest toreda valiku.
  8. Mõtle pisut lapse huvialade peale. Näiteks pisike köögiabiline võib väga rõõmustada miniatuurse taignarulli, vispli või koogivormide üle.
  9. Pisut suuremat last võib rõõmustada ka kino- või huvipakkuva muuseumi, keskuse vms pääse, pisemaid pilet mõnele vahvale mängumaale. Kui eelmüügist ette osta ei saa, siis pisike kingisaaja rõõmustab ilmselt ka ühe väikese kaaskirja üle, mis lubab, et juba samal päeval minnakse lubatud paika. Lapsele antud lubadus on täitmiseks!
  10. Päkapikuaeg on hea aeg isikliku hügieeni meeldetuletamiseks. Nii võivad lapse sussi sisse sattuda hoopis uus hambahari ja -pasta. Vanema võiduks on asjaolu, et päkapikuootus tagab nende vastuvaidlematu kasutuselevõtu.

Jaga oma ideid: millised vahvad päkapikuüllatused Sinu lapsi rõõmustavad?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *