Tervis

Kuidas Looduslikult Külmetushaigusi Ravida

Alati on parem ravida looduslike raviviisidega. Nii immuunsüsteem tugevneb ning lapsed põevad haiguseid vähem ning lühemalt. Meie perearstid määravad liiga kergekäeliselt antibiootikume, kuigi enamasti on tegemist viirushaigustega ning antibiootikumid neile ei mõju. Siin saame meie emadena palju ära teha, õppides lapsi ise ravima. Allpool on mõned kiired loodusravi võtted kõikide külmetushaiguste puhul.

looduslik-kulmetushaiguse-ravi

Artikli autor on loodusterapeut, homöopaat, refleksoloog ja proviisor Terje Tähe

Kui keegi peres jääb haigeks, siis on kindlad reeglid, millest tuleks alati kinni pidada:

 • Hakka kohe võtma piimhappebaktereid. Soolestiku terve mikrofloora tugevdab immuunsüsteemi!
 • Haigust toetav toitumine on üks olulisemaid tegureid, mis kas kiirendab või takistab terveks saamist. Kiireks tervenemiseks:
  • väldi kõiki piimatooteid, kuna piimatooted tekitavad kehas lima;
  • väldi magusat (vaid puuvilju võib),
  • ära sunni haiget sööma, sest keha vajab kogu energiat tervenemiseks,
  • kui tahetakse süüa, olgu toit kerge ja tervislik,
  • söö palju vitamiini-mineraalirikkaid toite, näiteks marju (parimad on astelpaju ja mustsõstar), värsket aedvilja ja muud taolist.
 • Joo, joo, joo! Vesi niisutab haigeid limaskestasid ja suurendab nende vastupanuvõimet ning viib haigusega tekkinud toksiinid kehast välja. Pane vette lisaks sidrunimahla või õunaäädikat – need muudavad keha leeliselisemaks ning viirused-bakterid ei saa ebasoodsas keskkonnas paljuneda.
 • Tuuluta tuba! Hapnikurikas õhk annab energiat ja õhk puhastub haigustekitajatest.
 • Maga palju! Ole voodis ja puhka! Väldi liigset televiisori vaatamist ja arvutis olemist, mis nõrgestavad keha.
 • Pane jalga villased sokid ja haige koht sooja (sall kaela, villane vest selga, kõrv sooja), sest soe aktiveerib haige koha vereringet ning kiirendab paranemist!
 • Söö lisaks immuunsüsteemi tugevdajaid – ingverit, küüslauku, greibiseemne ekstrakti.

Veel mõned lihtsad soovitused konkreetsete haiguste puhul:

Palaviku Ravi:

Madalat palavikku ärgita tõusma sooja juurdeandmisega – villased sokid, soe tekk, ingver, kuum ravimtaimetee.

Kõrge palavik võta maha ülehõõrumisega, kusjuures vette võid panna sidrunimahla, õunaäädikat, viina (veega pooleks) või lillevett. Ülehõõrumist võib teha mitu korda järjest ning tuult juurdegi lehvitada. NB! Imikul võta kilemähkmed ümbert ära, sest need akumuleerivad soojust ega lase palavikul langeda!

NB! Ära kiiruste palavikku palavikualandajatega maha võtma, sest just palavik on see, mis ravib ehk tapab viiruseid ja baktereid!

Haigete põetamisest väsinud emadele soovitan aga sellist palaviku alandmise viisi: võta ennast ja last paljaks ning võta haige ööseks oma kaissu. Hommikuks on tavaliselt palavik all ja lapsel parem!

Nohu Ravi:

Esimeste nohu märkide peale haki küüslauku ja pane marlisse seotult kaela või taldrikule enda kõrvale lõhnama.

Kui nina on väga kinni, tee kuuma jalavanni.

Ääretult tõhus ükskõik kui raske nohu puhul on soolveega loputamine. Pane ½-1 tl meresoola klaasi vette ja vala tilaga teekannust ninna nii, et teisest sõõrmest jookseks vesi välja. Aitab isegi põskkoopapõletiku puhul, kui teha iga 1-2 tunni järel!

Väikeste imikute nohu puhul:

 • kontrolli, ega toaõhk pole kuiv (kui on, siis niisuta – vahel polegi muud vaja, et ninakinnisus kaoks)
 • paksu kollase nohu puhul aja tita aevastama nii, et keerad vatist peene pulga ning torkad õrnalt ninna.

Köha Ravi:

Head tuntud sinepiplaastrid on endiselt üheks tõhusamaks raviviisiks köha ravis imikust täiskasvanuni.

Öise piinava köha puhul aitab hästi kapsaleht meega.

Väga tõhusalt ravib ka aur, mida võib teha kas puhta veega, kartuli(koortega), männi või kuuseokastega. Pidevalt köhasid põdevatele lastele on soovitav osta inhalaator, mis ei lase algaval köhatamisel köhaks arenedagi ning nõnda on auru lihtsam ja ohutum teha!

Pärast haigust tehke koos lapsega hingamisharjutusi (nt seebimullide puhumine) ning rindkere avanemist soodustavaid harjutusi, et hingamisteed kiiremini taastuksid!

Kõrvavalu Ravi:

Kohe esimeste tuigete peale pane kõrv sooja. Parimaks vahendiks selleks on lambavillatomp, aga sobib ka heidetomp või villane labakinnas või muu soe ja naturaalsest materjalist ese.

Sibulakotike kõrval ravib kõrvapõletikku. Haki sibul peeneks, pane kotti ja lase taldikute vahel ahjus soojaks, aseta kõrvale ning villatomp peale. Ka soojendatud köömnekotike on hästi aidanud.

Väiksema kõrvapõletiku puhul aitab taruvaik: pane taruvaigu tinktuuriga immutatud ning peaaegu kuivaks pigistatud vatitükk kõrva.

Pane küüslaugu tükike kõrva taha lohku, kusjuures lapse puhul kindlasti marli vahele, et nahka ei kõrvetaks.

NB! Pane tähele, et iga kõrvavalu ei ole kõrvapõletik! Näiteks on lapsi, kellel nina-kuulmekäigud on väga kitsad ning neil annab peaaegu iga nohu kohe kõrvavalu. Nendel pole vaja kõrvu ravida, vaid on vaja ravida nohu!

Kurguvalu Ravi:

Loomulikult sall kaela ja villased sokid jalga.

Algava kurguvalu puhul aitab hästi õunaäädikaveega kuristamine (umbes 1 tl õunaäädikat klaasile veele). Kuristamise vette võib panna ka sidrunimahla, soola, greibiseemneekstrakti. Et kuristamine tõesti raviks, on vaja seda teha tihti – umbes iga tunni tagant – siis on kiire paranemine garanteeritud!

Tõsisema kurgupõletiku puhul tee kohupiimamähist ja angiini puhul pole parimat ravi kui heeringamähis.

Heaks ravivahendiks on ka taruvaigu aerosoolid.

Raviviise ja nippe on tegelikult rohkem ja kõigest siin rääkida ei jõua. Ka ei jõua peensusteni kirjeldada protseduuride tegemist. Pikemalt saab kõigest kuulata Ökobeebi loengutel või lugeda peatselt ilmuvas raamatus.

Samas olen seda meelt, et parem oleks haigeks mitte jäädagi! Ka siin on lihtsad ja toimivad reeglid.

Artikli autor on loodusterapeut, homöopaat, refleksoloog ja proviisor Terje Tähe. Juba sel laupäeval saab kuulata Terje Tähe tasuta loengut Sinu Pere Päeval NO99 teatris Sakala 3, Tallinn. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *