Pere

Uus rubriik ja auhinnamäng: koduse emana põneva ettevõtmiseni

Teadlikvanem.ee alustab uue rubriigiga, kus koduseks jäänud vanemad räägivad, kuidas nad on leidnud võimaluse endale vanemahüvitise kõrval pisut lisaraha teenida või iseenda tööandjaks saada.

Rubriigi avaloos räägib blogi Põlled ja Papud looja Lehti, kuidas ta oma väikese hobitöövõimaluse – taaskasutusliku õmblemiseni jõudis. Etteruttavalt võib juba öelda ka, et Lehti jagab oma tegemisrõõmu ka Teadliku Vanema lugejatega, pannes lugejate vahel loosi välja vahvad tähekestega dressipüksid.

kodune_ema

Alustuseks endale

Põlled ja papud on Lehti jaoks hobi. ,,Lapsega kodus oleval emal peab ju olema lisaks lapsele veel midagi, millega tegeleda,” põhjendas ta, lisades, et see hobi ei nõua lapsehoidja palkamist ega ka väga suurt ajaplaneerimist, sest kõik toimub koduseinte vahel ja lapsega kooskõlas.

Naine selgitas, et kui tavaliselt kestavad ta hobid aasta, siis Põlled ja Papud tähistas just hiljuti oma esimest sünnipäeva ning tegijana pole ta sellest veel loobunud. ,,On lootust, et see hobi kestab mul veidi kauem,” rõõmustas Lehti.

Kui oma pisikese blogiga alustades ei teadnud Lehti ka ise täpselt, mis ja kuidas olema hakkab, siis tänaseks on kogu ta õmblemismaania suhteliselt pükste-keskne.

Kui algselt hakkas Lehti vahvaid pükse õmblema vaid oma lapsele, siis varsti hakkasid teisedki vanemad teada andma, et tahaksid taolisi pükse ka oma lapsele. Foto: Lehti erakogust polledjapapud.blogspot.com

,,Ma ei ütleks, et kõik sai alguse juhusest, aga päris palju juhuslikkust oli selles siiski,” selgitas Lehti. ,,Õmblesin mõned paarid ega saanud enam pidama.” Ühel hetkel sai ta aru, et ta oma laps enam kõiki neid emme õmmeldud püksipaare läbi kanda ei jõua. Nii tekkis plaan luua oma Facebooki-lehekülg. Samuti rääkis Lehti oma ,,pükste õmblemise hullusest” tuttavatele. Üsna pea uuris üks ema, kas Lehti ehk ka tema pojale mõned püksipaarid võiks õmmelda. Ühele järgnes teine ja nii see minema hakkaski.

Suuremalt jaolt kasutab Lehti oma õmblustöödes taaskasutuslikke materjale. Pärast paari esimest õmblustööd on asi edenenud ja arenenud omasoodu. ,,Iga püksipaar on veidi erinev, oma kiiksudega,” kirjeldas ta. ,,Ükski paar pole täiuslik. Aga omamoodi rõõmsad on nad mu enda meelest kõik.”

,,Põlve otsas” iseõppinu

Lehti ise peab ennast hobiõmblejaks ning armastab öelda, et tegutseb ,,põlve otsas”. Ehkki õmblusmasin on tal olemas, on tegu sellisega, mis sobiv just algajale. Kuigi kõik vajaliku saab ta selle abil tehtud, usub ta tegijana ise, et arenguruumi on veel palju.

,,Ma pole õmblemist õppinud,” põhjendas Lehti. ,,Kõik, mida oskan, on emalt ja õdedelt või iseõpitud.” Blogi Põlled ja Papud autor lisas, et internet on erinevaid õmblemisalaseid juhendeid täis, tuleb vaid veidi otsida. Ta nentis vaid, et enamus neist juhenditest on inglise keeles ning eestikeelseid pole ta veel eriti leidnud või osanud lihtsalt otsida. Lapse kõrvalt asju ajades napib ju ka aega!

Pikemaid tulevikuplaane Lehti oma hobi osas veel teinud pole. ,,Kuhu ma välja jõuda tahan?” küsis ta ning vastas sellele siis ise: ,,Aus vastus on, et ma ei tea. Vaatame, kuhu tee viib. Seniks õmblen! Enamasti pükse!”

Tähekestega dressipüksid

Teadliku Vanema lugejate vahel paneb Lehti loosi halli ja rohelisega tehtud dressipüksid suurusele 92. Sellised, mis nii oma lõike kui värvivaliku poolest sobivad nii poisile kui tüdrukule. Ta ise kirjeldab, et pükste kehaosa on veidi kotakas, sääreosa kitsam. Tema esimeste sedalaadi pükste kohta saab lugeda blogist.

Et suurema osa õmblustööst teeb Lehti taaskasutusmeetodil, olid ka need püksid eelmises elus hoopis kaks erinevat dressipluusi.

Just sellised püksid suurusele 92 paneb Lehti Teadliku Vanema lugejate vahel loosi. Loosi lükkame käima homme, 2. oktoobril. Rohkemate pükste valikut leiab veebilehelt polledjapapud.blogspot.com

Loosi lükkame käima juba homme. Homsest leiab auhinnamängu plakati nii Teadliku Vanema veebilehelt kui ka Facebooki-leheküljelt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *